fbpx
Türkiye'nin her yerinden
444 8 784

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Aşağıda sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.
Telefon hattı olmadan alarm sistemi kullanabilir miyim?
Eğer alarm merkezi hizmeti almak istemiyorsanız, evet kullanabilirsiniz.
Ücretsiz keşif yapıyor musunuz?
Evet. Ev ya da iş yeriniz için ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır.
Ürünlerin garantisi var mı?
Satışını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı Firmamızın garantisi altındadır. Kiralık olarak sunmuş olduğumuz ürünlerde abonelik boyunca sınırsız ürün garantisi sunmaktayız. Satın alınan ürünler için ise distribütör garantisi uygulanmaktadır. Olası sorun ya da sorunlarda firmamız tarafından gerekli işlemler yapılmaktadır.
Kiralık Alarm Sistemi Hizmetiniz var mı?
Siz değerli müşterilerimiz için kiralık alarm sistemi hizmetimiz bulunmaktadır. Kiralık Alarm Sistemi Fiyatı için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.
Kiralık Kamera Sistemi Hizmetiniz var mı?
Siz değerli müşterilerimiz için kiralık kamera sistemi hizmetimiz bulunmaktadır. Kiralık Kamera Sistemi Fiyatı için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.
Hali hazırda alarm sistemim var. Sizden sadece alarm merkezi hizmeti alabilir miyim?
Alarm sisteminiz kullanılan teknolojiler ile uyumlu ise sadece alarm merkezi hizmeti alabilirsiniz.
Elektrik kesintilerinde alarm sistemi çalışır mı?
Evet çalışmaktadır. Alarm sistemi ile birlikte gelen akü sayesinde sisteminiz 10 ile 14 saat arasında kesintisiz olarak çalışabilmektedir. Elektrik tekrar geldiğinde akü tekrar dolar ve hazır konumda bekler.
Evimde evcil hayvan bulunmakta. Bu sorun olur mu?
Hayır sorun olmaz. Evcil hayvanlar için geliştirilmiş hareket detektörleri bulunmaktadır.
Evin içerisindeyken alarm sistemini kurabilir miyim?
Evet kurabilirsiniz. Alarm sistemlerinde dilediğiniz bölge ya da bölgeleri iptal/bypass edebilirsiniz (iptal edilen bölge iptal süresince çalışmayacaktır). Örneğin kapılarda ve pencerelerde bulunan manyetik kontaklar aktifken, salon, hol gibi ortamlarda bulunan hareket detektörleri çalışmıyor olacak.
Taşınmam durumunda alarm sistemim ne olacak?
Alarm sistemleri yapısı gereği defalarca sökülebilir ve takılabilir (Uzman personel tarafından yapılması gereken bir işlemdir). Yeni taşınacağınız ev ya da iş yeri için ayrıca ücretsiz keşif yapılmalıdır. Ücretsiz keşiflerin esas amacı zayıf noktaları tespit etmek ve uygun teknolojileri kullanmak.
Ücretsiz keşif neden gerekli?
Alarm, kamera ya da benzer ekipmanların takılacağı mekanlar mutlak suret ile kontrol edilmelidir. Uzman ekibimiz mekanı iç ve dış olmak üzere kontrol eder, zayıf noktalar ve gerekli ekipmanlar konusunda bilgi sağlar.
Alarm merkezleri yasal mı?
Evet alarm merkezleri yasaldır. 5188 sayılı kanun çerçevesinde faaliyet gösterirler. 24 saat esası ile çalışırlar (zorunludur), valilik tarafından denetlenirler.
X Alarm merkezi devriye ekiplerini aradığını söylemekte. Doğru mudur?
Hayır. Alarm merkezleri sahada görev yapan emniyet mensuplarını göremez ya da direkt iletişim kuramaz. Alarm merkezlerinin tamamı emniyet tarafından belirtilen telefon numarasını arayıp bilgi sağlar (Emniyet tarafından alarm merkezlerine sağlanan özel bir hat bulunmaktadır).
X